آموزش تقویت موتور خودرو و افزایش توان خروجی

بر اساس گزارش این سایت شرکت ساپیا پس از توقف تولید پراید، روی دو مجموعه پلتفرم، خودروهای خود را میسازد. رسانههای خودرویی ایران گزارش دادهاند که پس از برجام، شرکت سایپا از طریق یک شرکت چینی به سمت خرید دانش فنی یکی از پلت فرمهای قدیمی تویوتا با نام یاریس رفت. بعدها نشریات خودرویی ایران فاش کردند که طراحی بدنه این خودرو با همکاری شرکتهای ایتالیایی انجام شده و پلت فرم آن هم ترکیبی از موتور تقویت شده پراید با برخی اجزای خودروهای پراید ، کیا ریو است.

پس از برجام سایپا بیشتر به سمت همکاری با شرکتهای چینی مانند برلیانس حرکت کرد و دل به آنها بست. پس انتخاب لاستیک و نگهداری از آن از عوامل مهم برای عملکرد هر چه بهتر این عضو از سیستم محسوب می گردد. آخرین محصول باراباس، Brabus EV12 مدل 1010 معروف به «بارن سیاه پوش» است که با 800 اسب بخار قدرت و حداکثر سرعت 380 کیلومتر بر ساعت، خود یک شاهکار مهندسی محسوب می شود. اگر شما هم در فکر تقویت کردن موتور خودروی خود هستید پیشنهاد می کنیم این نوشته را تا انتها مطالعه نمایید. بگذارید خیالتان را راحت کنم بنزین های سوپر بی تاثیر نیستد اما نقش بسزایی هم در بهبود وضعیت سوخت ندارند.

این شرکت اما دست به تقویت موتور پراید زد. برخی از افراد می گویند که باید کاتالیست را سوراخ کنید اما فراموش نکنید که این کار اصلا علمی نیست و کاملا غیر قانونی می باشد و نباید به هیچ وجه کاتالیست را سوراخ کنید. چرخ دنده های متنوعی در موتور خودروها به کار رفته است. در این پکیج کامل شما به صورت عملی یاد میگیرید تیونینگ مربوط به هر خودرو را چگونه انجام دهید. که این مورد به صورت برچسب سیاه معمولا و بیشتر بر روی خودروهای سفید انجام می گیرد. صدای موسیقی را زیاد کرده و بررسی کنید که صدا از هر بلندگو می آید.

سایپا یکبار موتور پراید را برای تیبا تقویت کرده بود و پس از این تقویت دوباره با استفاده از توربوشارژ، قدرت این موتور را افزایش داد و به ۱۰۸ اسب بخار رساند. مجموعه اول، پلتفرم خودرو تیبا است. تعویض مجموعه سرسیلندر نیاز به تغییر کامل سیستم سوخت رسانی (انژکتور و برنامه و یا تغییر کاربراتور) جهت تامین سوخت اضافی داشته و نیازمند مچ کردن پورت هاست.

علاوه بر محدودیت های نظام رانندگی کشور در دودی کردن شیشه ها، باز افرادی هستند که علاقه شدیدی به دودی کردن شیشه های خودروی خود دارند. با این وجود هنوز افرادی هستند که به دنبال تقویت و بهینه سازی موتور خودرو های خود هستند. گام سوم برای تقویت و بهینه سازی موتور خودرو را می توان تقویت سیستم های اگزوز دانست.

دیدگاهتان را بنویسید