آموزش 10 راهکارهای تقویت برق خودرو

انجام می شود اما بهترین و کم خرج ترین روش، تعویض کل موتور است. همانطور که گفتیم تقویت موتور خودرو که یکی از اصول اولیه تیونینگ می باشد، روشی برای بالا بردن توان، شتاب و سرعت خودرو بوده که در دو روش انجام می پذیرد. استفاده از مدارهای تقویت سیستم جرقه هم کمک زیادی به سوختن بهتر کند که انواع آن در بازار یافت می شود و یا نقشه آنها را می توان بدست آورد به صورت دست ساز درست کرد. این کالسکه مشکی رنگ در مراسمهای تاجگذاری سلطنتی و جشنهای رسمی پهلوی مورد استفاده قرار میگرفت و شاهد اتفاقات مهمی بوده است.

این خودرو که در سال 1934 ساخته شده است با رنگ سبز و کرمی رنگی که دارد همه توجهها را به سمت خود جلب میکند. کالسکه نادری چیزی شبیه به کالسکه جادویی سیندرلا است: قاب پنجرههای طلایی رنگ که در ساخت آنها از طلا استفاده شده، طرح دو شیر شمشیر بهدست روی کالسکه و چرخهایی به بزرگی و همقد خود کالسکه. این مدل ساخت سال 1906 میلادی است که سرعت آن به 80 کیلومتر بر ساعت میرسید. در زمان گذشته کارخانه واگن فابریک اتریش یکی از مهمترین کارخانههای ساخت کالسکه بود که کالسکههای سلطنتی زیادی برای پادشاهان سراسر جهان ساخته بود.

از این مدل رولز رویس تعداد 6 هزار دستگاه در جهان تولید شد که یکی از آنها در موزه خودروهای تاریخی، برای بازدید عموم قرار گرفته است. علاقه احمد شاه قاجار به خودروهای لوکس انگلیسی باعث شد که در حال حاضر شاهد دو نمونه از مدلهای بسیار کمیاب رولز رویس در موزه خودروهای تاریخی باشیم. ناصرالدین شاه زمانی که با همین کالسکه عازم حرم شاه عبدالعظیم بوده توسط میرزا رضای کرمانی ترور شد. این خودرو برای اولین بار در زمان دولت احمدی نژاد با عنوان خودرو ملی سایپا معرفی شد.

اولین خودرویی که وارد ایران شد توسط احمد شاه قاجار خریداری شده بود، این خودرو یک رولز رویس شش سیلندر خطی بود که به مدل سیلور گوست دهه 20 معروف بود. شاید بتوان گفت که کالسکه سلطنتی ناصرالدین شاه قدیمیترین کالسکهای است که از گذشته ایران به یادگار مانده است. شاید در نگاه اول همهچیز خیلی ساده به نظر برسد اما قصهای که پشت هر کدام از ماشینها وجود دارد شما را به دنیای اتومبیلها و بازدید از این نمایشگاه بیشتر علاقمند خواهد کرد. رئیس پلیس راهور ناجا گفت: خودروهای ما نه زیباست نه ایمنی دارد نه کیفیت دارد، خیلی هم گران است.

دیدگاهتان را بنویسید