افزایش شتاب ماشین با 13 روش کاربردی ⚡

چراغ: تعویض کاسه چراغ هزینه ای معادل 30 هزار تا 400 هزار تومان برای شما در برخواهد داشت. تعویض به موقع روغن موتور و نگهداری صحیح از موتور خودرو تا حد زیادی میتواند از افت شدید کارایی خودرو جلوگیری به عمل آورد. در این نوشته به بیان و بررسی راهکارهای اصلی تقویت موتور خودرو به زبان ساده پرداختیم.

حرارت ناشی از احتراق، اکسیژن این ترکیب را آزاد و آن را به مخلوط سوخت و هوا اضافه می کند. زمانی که گازهای حاصل از احتراق بیشتر و بهتر خارج شوند، در محفظه احتراق، فضای بیشتری برای مخلوط سوخت و هوا باقی می ماند. زمانی که سوخت نیترو را در کپسول ویژه آن ذخیره می کنیم، به شکل مایع است. زمانی که موتور در حال کار است، حرارت کافی برای تجزیه این ترکیب در آن تولید می شود. یکی از روش های متداول تقویت موتور در ایران، نصب «نیترواکساید» است. سان روف: سانروف های برقی بین 300 تا 550 هزار تومان قیمت دارند.

بستن فیلتر هوای اسپرت: بین 50 تا 300 هزار تومان قیمت دارد. رکاب: نصب رکاب بین 30 تا 700 هزار تومان خرج دارد. یکی از اشکال متداول آن ها بین کاربراتور و مانیفولد ورودی سوخت نصب می شود و در این محل سوخت نیترو را تزریق می کند. سوخت نیترواکساید چیست؟

بااینوجود اگر مخلوط سوخت و هوا بیشتر متراکم شود به احتمال زیاد قبل از اینکه شمع جرقه بزند خودبهخود آتش گرفته و منفجر می شود. با تزریق آن توسط انژکتور، به سرعت از حالت مایع به گاز در می آید. تغییر شکل از مایع به گاز دمای سیلندر را به طور قابل ملاحظه ای پایین می آورد. بنابراین به صورت دوره ای سیم گاز ماشین را چک کنید تا اگر ایرادی داشت، آن را به سرعت تعمیر نمایید.

می توانید با موازی کردن یک پکیج خازن 16 ولتی با باطری ماشین و دادن سیم مثبت کوئل دوبل از همان خازن، جرقه را افزایش دهید. میخواهید باور بکنید یا نه، ولی ترفند بسیار جالبی در تایرها وجود دارد تا بتوانید قابلیتهای خودروی خود را افرایش دهید. از همین رو آن دسته از کسانی کـه خیال تیونینگ خودروی خودرا در سر میپرورانند، بهتر اسـت اینکار رابه صورت مرحلهاي و بـه شکل کاملا حساب شده انجام دهند. اگر قصد دارید خودروی خود را تیونینگ کنید و یا توان خروجی آن را بالا ببرید، اولین گامی که باید بردارید، تقویت قدرت موتور خودرو می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید