افزایش شتاب ماشین با 13 روش کاربردی ⚡

برخی از آن ها دارای چرخ دنده کوچک هستند و برخی دیگر چرخ دنده های بزرگ دارند. افرادی که در زمینه ریمپ ایسیو فعالیت می کنند، تجربه فراوانی دارند و دوره های آموزشی متعددی را گذرانده اند. برای افزایش شتاب ماشین باید آن را به صورت دوره ای بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید. فیلتر هوا، موجب می شود که هوای وارد شده به موتور خودرو تمیز شود و هیچ گونه آلودگی و گرد و غبار وارد آن نگردد. تنظیم هوای ورودی به سیلندرها، یکی از وظایف استپر موتور است.

دریچه ورود هوای موتور با سیم گاز به پدال گاز متصل می شود. کندانسور سیستم تهویه هوای ماشین دقیقا در جلوی رادیاتور قرار دارد. در خودروهای امروزی، ایسیو نقش مهمی در کارکرد بخش های مختلف خودرو دارد. همچنین از دیگر روش های کاهش وزن خودرو؛ عوض کردن رینگ لاستیک با یک نمونه رینگ کم وزن تر می باشد. تمیز کردن سوپاپها و تعویض آن ها می تواند به عنوان یکی از روش های بهبود شتاب خودرو استفاده شود.

لاستیک های فرسوده دارای آج کمتری هستند بنابراین اصطکاک بیشتری دارند و شتاب را کاهش می دهند. به این معنی که هرچه پای خود را بیشتر روی پدال گاز فشار دهید، میزان هوای ورودی به سیلندر افزایش می یابد و ماشین شتاب بیشتری می گیرد. بنابراین رانندگان برای آنکه بتوانند جریان هوای زیر خودرو به خوبی تنظیم و از بالا رفتن عقب خودرو جلوگیری شود، دیفیوزر را در قسمت عقب و در زیر سپر نصب میکنند. هدرز درواقع مانند مانیفولد است که بر اساس اصول مکانیک سیالات شکل گرفته و شکل خاص و سطح سیقلی آن به خروج گازهای اتاقک احتراق کمک می­کند و به تنهایی باعث افزایش 5 الی 10 درصدی قدرت موتوری خودروها می­شود.

اما تاثیر زیادی در قدرت موتور خودروی شما دارد. جالب است بدانید که تیونینگ و تقویت کردن خودرو طرفداران بسیاری دارد و این در حدی است که شرکتهای مطرح و بزرگی در سراسر جهان، تیونینگ و تقویت بسیاری از محصولات کارخانههای مشهور و بزرگ خودروسازی را انجام میدهد. این قطعه که یکی از ساده ترین اجزای هر خودرو است، نقش مهمی در عملکرد و راندمان ماشین دارد. اما این قطعه با گذشت زمان کثیف می گردد و منافذ آن مسدود می شود. بنابراین هر چند وقت یکبار خودرویتان را نزد یک تعمیرگاه معتبر ببرید تا انژکتور آن را برایتان شستشو دهد و تمیز کند.

دیدگاهتان را بنویسید