بهترین روش تقویت موتور خودرو کدام است؟

تغییر چیپ ست ECU به مدل اسپرت، نقش مهمی در افزایش توان خودرو دارد. آخرین محصول باراباس، Brabus EV12 مدل 1010 معروف به «بارن سیاه پوش» است که با 800 اسب بخار قدرت و حداکثر سرعت 380 کیلومتر بر ساعت، خود یک شاهکار مهندسی محسوب می شود. این سوخت بسیار قوی است و هنگام تزریق به موتور، سرعت و شتاب مهلکی را به وجود می آورد. در مقابل، ماشین هایی که از چرخ دنده های کوچک استفاده می کنند، مصرف سوخت زیادی دارند اما شتابشان بیشتر است. یکی از مهمترین فعالیت ها به منظور تقویت موتور اتومبیل می تواند تقویت فنر ها و سیستم تعلیق خودرو باشد.

در این میان خودرو هایی وجود دارند که با موتور هایی بسیار پر قدرت و دارای شتاب و سرعت منحصر به فردی روانه بازار می شوند. هنگامی که راننده سرعت خودرو را افزایش میدهد، فشار هوای زیادی در بخش زیرین خودرو ایجاد میشود که نتیجه این فشار بالا رفتن قسمت عقب خودرو خواهد بود. مزایا : تایرها تماس یکنواخت و کاملی را روی جاده در دست اندازها و در سرعت های بالا حفظ می کنند.

بر اساس گزارش این سایت شرکت ساپیا پس از توقف تولید پراید، روی دو مجموعه پلتفرم، خودروهای خود را میسازد. البته یکی از فاکتورها هوای ورودی موتور است. لیفت یعنی فاصله زمانی بازشدن سوپاپ ورودی تا لحظه بستهشدن سوپاپ خروجی که این عدد بهطور فابریک در اکثر خودروهای رایج بازار خودرو، 8 است که با تعویض میلسوپاپ فابریک با میلسوپاپ ریس، میتوان آن را به عدد 11 رساند.

البته این کار فقط زمانی جواب میدهد که ماشینتان مجهز به توربوشارژر یا سوپرشارژر باشد و تعویض کامپیوتر ماشین های معمولی فقط نیم اسب بخار به قدرت موتورتان اضافه میکند. به وجود آمدن فشار منفی می تواند به دلیل وجود لوله اگزوز بسیار کوچک یا مقدار زیاد مقاومت هوا در صدا خفهکن باشد.

دیدگاهتان را بنویسید