بهترین روش تقویت موتور خودرو کدام است؟

اگرچه تعویض کردن کامپیوتر ماشین، برنامهریزی و زمانبندی و میزان ترکیب بنزین و هوای آن را به هم میریزد، ولی قدرت ماشین را افزایش میدهد. برخی دیگر از رانندگان هم به دلیل کم شدن میزان بازدهی قدرت ماشین خود، برای تقویت موتور خودرو دست به کار می شوند. درواقع به دلیل محدودیتهایی که در داخل از کشور وجود دارد، تنها از لحاظ ظاهری میتوان خودرو را تغییر داد. شاید دلیل این امر نیز تاثیر این دو قسمت در جذب کردن مردم است.

با توجه به این که امروزه اکثر خودرو ها به صورت انژکتوری استپس از اعمال متد های مختلف تیونینگ باید به سراغ سیستم سوخت رسانی خودرو رفت. اگر لاستیک های خودرو با کیفیت باشند، به سرعت و عملکرد خودرو کمک میکنند. یکی از مهمترین عناصری که در جریان احتراق موتور حضور دارد، اکسیژن است که مستقیما از هوای بیرون به درون موتور خودرو وارد می شود.

پس سعی کنید جنس لوله و مخزن اگزوز خود را از استیل صاف و صیقلی انتخاب کنید تا دود و جریان هوای خروجی، بتواند بدون اصطکاک و با شتاب زیادی از خودرو خارج شود. البته این مبدل ها در زمینه بالابردن عملکرد خودرو هیچ کاری انجام نمیدهند، ولی به سالمسازی هوایی که تنفس میکنیم کمک زیادی میکنند. همانگونه که قبلا نیز بیان شد، علاوه بر تغییراتی که در داخل و ظاهر خودرو انجام میشود، موتور خودرو را نیز برای بالا رفتن شتاب و سرعت تغییر میدهند. ایجاد تغییرات فنی در موتور ماشین برای به دست آوردن شتاب و سرعت بیشتر انجام میگیرد، همچنین در کنار این تغییرات باید سیستم ترمزگیری و کنترل ماشین هم بهبود پیدا کند تا بهصورت همروند یک ماشین تقویتشده داشته باشید.

یک دست رینگ از جنس فیبر کربن، آلیاژ منیزیوم یا آلومینیوم میتواند خودروی شما را سبک کند، همینطور جیبتان را! اکنون در صورتی که شما هم جز این دسته از رانندگان هستید و مایلید که موتور خودرو خود را تقویت کنید؛ پس این پست را از دست ندهید. که این تغییرات منجر به بالا رفتن قدرت موتور خودرو شما می شود.

برای رفع این مشکل میتوانید از از قطعهای به نام کوئیک شیفتر استفاده کنید تا در فاصله بین تعویض دندهها تا حدی از کاهش شتاب و سرعتگیری جلوگیری کند. باور کنید یا نه، برای افزایش قدرت موتور، کارهای زیادی میتوانید بر سر تایرها انجام دهید. برای افزایش سرعت وسیله نقلیه و تقویت موتور ماشین خود میتوانید از قسمت های سنگین خودرو خلاص شوید و جایگزین های سبکتری پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید