تیونینگ خودرو چیست؟

دراین میان افزايش قدرت موتور هم از جمله جنبههاي قابل توجه عملیات تیونینگ بـه شمار میرود کـه هواداران فراوانی در بین خودرو دوستان دارد. البته بحث تیونینگ تنها بـه مواردی کـه در سطور پیشین این متن بـه آنها اشاره شد محدود نمیشود و جنبههاي دیگری را نیز در بر می گیرد.

مسلم اسـت کـه هیچ کدام از تغییرات یاد شده در ظاهر خودرو مشاهده نمیشود و بـه هیچ عنوان از نمای بیرونی آن بـه چشم نمیآید. تایر بهعنوان آخرین عضو گردنده از سیستم انتقال قدرت میباشد که نقش مهمی را در کنترل خودرو بر عهده دارد. مخزن اگزوز نیز نقش مؤثری در خارج کردن هوای موتور به بیرون دارد.

تیونینگ کردن چـه مزایا و چـه معایبی دارد؟ یک سوپرشارژر، با فشرده کردن هوای ورودی به میزان بیشتری نسبت به فشار اتمسفریک، باعث ورود هوای بیشتر به موتور میشود بنابراین میزان سوخت بیشتری با هوا مخلوط شده که در نتیجه باعث تقویت موتور ماشین خواهد شد. این ویژگی علاوه بر این که زیبایی ماشین را تضمین می کند، امکان راحت تر رانندگی کردن را نیز برای راننده فراهم می سازد.

از دیگر تغییراتی که در داخل خودرو انجام میشود، عوض کردن صندلیهای اصلی و نصب صندلیهای اسپورت است. شاسی خودرو با داشتن این ویژگی قادر است در هنگام بروز تصادف، ماشین را در اختیار داشته باشد و به اصطلاح آن را جمع کند. این مقاله جذاب برای آشنایی شما با تیونینگ ماشین می باشد.تا پایان با فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی ماشین نو همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید