تیونینگ خودرو چیست؟

اما شرکتهای تیونینگ مختلفی در کشور وجود دارد که به بهترین وجه میتوانند خودروی شما را تیونینگ کنند. راه های مختلفی برای این کار وجود دارد. هزینهای که برای این کار پرداخت میشود به جنس و طرح روکشها بستگی دارد. طرح مفهومی پولاستار با نام O2، یک خودروی اسپرت دودر چهار نفره است که سقف فلزی جمعشونده دارد.

فناوری تایرهای بیباد هانکوک روی خودروی مفهومی ساخت هیوندای، در نمایشگاه CES نمایش داده شد. جعبهدنده دوکلاچ، در سال 1939 توسط مهندسی فرانسوی اختراع و اولینبار روی هیلمن ساخت انگلیس نصب شد؛ اما فولکس واگن در سال 2002، این فناوری را ارتقا داد و همهگیر کرد. این سیستم می تواند تا ۵۰ درصد قدرت موتور را بالا ببرد که مقدار قابل توجهی است. پس برای تقویت کولر ماشین بهتر است هر سه ماه یک بار رادیاتور را تمیز کنید. شرکت بهمن موتور بهتازگی یک ون چینی را برای بازار ایران رونمایی کرده است. سایت اسب بخار گزارش داده است که سایپا قصد دارد برای کراس اوور شاهین سه مدل موتور استفاده کند.

کفپوش خودرو نیز تاثیر قابل توجهی در زیبایی خودرو دارد. بهدنبال خروج چندین مدیر عالیرتبهی اپل در ماههای گذشته، ظاهراً مدیر نرمافزار پروژهی تیتان نیز این شرکت را به مقصد شرکت رقیب، یعنی متا (فیسبوک) ترک کرده است. ویدئو منتسب به پروتوتایپ سایبرتراک وانت تسلا را از زوایای مختلف بهتصویر میکشد.

پلیس مرد ۸۳ سالهای را که از ۱۲ سالگی بدون گواهینامه رانندگی میکند، دستگیر کرد. افزودن تایرهای فاق کوتاه نیز میتواند باعث بهبود شتاب گردد اما در عین حال سرعتسنج خودرویتان را به اشتباه خواهد انداخت. در اینجا پنج راهکار ارائه میشوند که میتوانید با به کار بستن آن ها سفرتان را مهیجتر و در وقت نیز صرفهجویی کنید. نمایندهی فورد به رویترز گفته این شرکت در هفتهی جاری فعالیت شماری از کارخانههایش را تعلیق میکند و در شماری دیگر از کارخانهها شاهد کاهش فعالیت کاری خواهیم بود. نسخهی نهایی از این مدل، برای رقابت با پورشه 911 و نیسان GT-R آماده میشود.

علاقهمندان پیشرانههای درونسوز امیدوار هستند سوختهای مصنوعی بتوانند باعث نجات خودروهای بنزینی از هجوم مدلهای الکتریکی شوند؛ اما eFuel و synfuel با مزایای محیط زیستی، مشکلاتی هم دارند. خودروهای هیبریدی نسبت به دیگر انواع وسایل نقلیه، بیشترین آمار آتش سوزی در امریکا را ثبت کردهاند و مدلهای الکتریکی همچنان پایینترین ریسک آتشسوزی را دارند. مراکز تحقیقاتی مختلف در سراسر جهان، فناوری شارژ خودروهای برقی درحال حرکت را توسعه میدهند.

دیدگاهتان را بنویسید