درباره تیونینگ و تقویت خودرو بیشتر بدانید

اما می توان با حذف برخی قطعات مثل باربند خودرو، شتاب آن را افزایش داد و سرعت ماشین را بالا برد. برای تیون فنی خودرو می توان حجم موتور را افزایش داد و با روش هایی قدرت موتور را افزایش و تقویت نمود. این همان تیون کردن ماشین است! سپرهای عقب و جلو می تواند متناسب با همان حجم و فضا به حالت های متفاوتی تغیر پیدا کند که این نوع تغیر بستگی به تغییرات قبلی در تیونینگ خودروی شما دارد. سوپرشارژر قدرت خود را از طریق یک تسمه یا زنجیر از میل لنگ میگیرد، و با سرعتی برابر 50000 دور در دقیقه میچرخد (سریع تر از خود موتور ) تا هوا را وارد محفظه احتراق کند.

سوپرشارژر و توربو شارژر هر دو قدرت قابلتوجهی (تا 50% افزایش قدرت موتور) تولید میکنند، اما یک سری تفاوتهایی هم باهم دارند. برای درک بهتر این موضوع احتمالا حتما موتورهای تولید برق و یا موتورهای چاه آب در باغات و کشاورزان را دیده اید. سعی کنید از سوخت باکیفیت و ترجیحا بنزین سوپر برای احتراق بهتر خودرو استفاده کنید. در کنار این، نصب قطعهای به­نام هدرز میتواند به تخلیه سریع­تر و کامل­تر سیلندر از گازهای منفجر شده و مکش قدرتمندتر و تنفس بهتر موتور کمک شایانی کند. یکی از بخش های غیر ظاهری اما ملموس در تیونیگ خودرو بر می گردد به کارکرد بهتر موتور، سیستم ترمز و … .

از همراه مکانیک کمک بگیر. یکی دیگر از بخش هایی که به لوکس کردن فضای داخل کابین خودرو در این بخش کمک فاحشی می کند، افزودن مانیتور به پشت کلاهک های صندلی های جلو می باشد. یا آنکه دوربین دنده عقب به صورت کامل به این سیستم اضافه گردد. فیلتر هوا با سیستم خنک کننده این امکان را می دهد تا تمام نیاز موتور به هوا رفع گردد و در هنگام فشردن پدال گاز، هوای خنک سریعا به موتور انتقال یابد تا خودرو کم نیاورد.

بنابراین فیلتر هوای خودرو خود را در زمان های مشخص تعویض کنید تا از ایجاد مشکل برای موتور خودرو پیشگیری کرده باشید. برای احتراق مناسب سوخت در داخل سیلندر خودرو، لازم است که به مقدار کافی هوای تمیز تأمین شود. این سیستم که سوپرشارژ نیز گفته می شود می تواند عملکرد و قدرت و گشتاور موتور شما را به 50 درصد افزایش دهد که این مقدار بسیار چشمگیر است.

این کار البته باعث مقدار کمی آلودگی و آسیب به موتور میشود اما برای کسانی که دوست دار سرعت و شتاب هستند، کاربرد دارد. بسیاری از افراد، زیبایی ظاهری خودروی خود را در کاهش ارتفاع خودروی خود می بینند اما این کار می تواند به جلوبندی و فرمان پذیری راحت خودرو آسیب وارد کند.

دیدگاهتان را بنویسید