راهکارهای اصلی تقویت موتور خودرو به زبان ساده

سوپرشارژر قدرت خود را از طریق یک تسمه یا زنجیر از میل لنگ میگیرد، و با سرعتی برابر 50000 دور در دقیقه میچرخد (سریع تر از خود موتور ) تا هوا را وارد محفظه احتراق کند. سوپرشارژر و توربو شارژر هر دو قدرت قابلتوجهی (تا 50% افزایش قدرت موتور) تولید میکنند، اما یک سری تفاوتهایی هم باهم دارند. این کار البته باعث مقدار کمی آلودگی و آسیب به موتور میشود اما برای کسانی که دوست دار سرعت و شتاب هستند، کاربرد دارد. به طور کلی هر چه وزن یک خودرو از مقدار استاندارد آن بیشتر شود، قدرت بیشتری هم به حرکت درآوردن آن نیاز است.

در این آموزش تیونینگ چه چیزهایی یاد میگیرید؟ اگر شما هم عشق ماشین هستید، در این مقاله ما را دنبال کنید تا در مورد تیونینگ و تقویت خودرو بیشتر بدانید. اگر برنامهریزی کارخانه یک برنامهریزی محدودکننده برای موتور ماشینتان باشد، تعویض کامپیوتر میتواند خیلی مؤثر باشد ولی ممکن است هزینه زیادی برایتان داشته باشد.

مرتب هم تعویض روغن میکنید و به کارواش میروید. معمولا کاسه چراغها تعویض و لامپ زنون به جای لامپ قبل نصب میشود. با توجه به این که امروزه اکثر خودرو ها به صورت انژکتوری استپس از اعمال متد های مختلف تیونینگ باید به سراغ سیستم سوخت رسانی خودرو رفت. نکته دیگری که میتوان در مورد تیونینگ و تقویت خودرو بیان کرد، کم بودن قابلیت تیونینگ خودروهای داخل کشور است. تغییر روکش صندلیهای خودرو، یکی دیگر از تغییراتی است که بلافاصله رانندگان علاقهمند به تیونینگ در خودروی خود اعمال میکنند.

این کار امروز به یکی از مرسومترین روشها در نزد تینوینگ کارها تبدیلشده است. یکی از فاکتورهای مهم در میزان بازدهی موتور هوای ورودی آن می باشد. نکته دیگری که باید به آن توجه شود جنس اگزوز است. به طور قطع، این کار باعث میشود کیلومترشمار ماشین درست کار نکند ولی ارزشش را دارد. تقریبا همه افراد دوست دارند که قدرت موتور ماشین خود را تقویت کنند تا قدرتمندتر و کارآمدتر حرکت کند. برای افزایش سرعت وسیله نقلیه و تقویت موتور ماشین خود میتوانید از قسمت های سنگین خودرو خلاص شوید و جایگزین های سبکتری پیدا کنید. شما میتوانید تراشههای چیپ ست را پس از خرید خودرو خریداری کرده و با تراشه های نصب کارخانه جابه جا کنید.

علاوه بر وسایل اضافه میتوانید قسمتهای کماهمیت خودرو را جدا کرده و وزن خودرو را کاهش دهید. همچنین از دیگر روش های کاهش وزن خودرو؛ عوض کردن رینگ لاستیک با یک نمونه رینگ کم وزن تر می باشد. راه دیگر کاهش وزن خودرو استفاده از رینگ های سبک است. خودرو سبک تر به معنی شتاب بیشتر است. تایرهای فیبر کربنی هم وزن ماشینتان را پایین میآورند ولی بیشتر از آن جیبتان را سبک میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید