چگونه باتری ماشین را تقویت کنیم؟

جالب است بدانید که در سال 1300 اصلیترین کالای وارداتی کشور، خودرو بود که طرفداران زیادی داشت. این موزه در کیلومتر 10-11 جاده مخصوص کرج قرار گرفته و با شکلوشمایل جدیدش حسابی دل طرفداران خودروهای آنتیک را آب کرده است. موزه خودروهای تاریخی با جمعآوری منحصربهفردترین خودروها در صنعت خودروسازی، فضایی برای نگهداری از این آثار و نمایش آنها ایجاد کرده است تا تاریخچه ورود و تغییرات خودرو در ایران را به تصویر بکشد.

در موزه خودروهای تاریخی ایران چه خبر است؟ برای تمیز کردن باتری خودرو، کافی است براش یا مسواک را آغشته به آب و جوش شیرین کنید و همه جای باتری مخصوصا ترمینالهای آن را که خوردگی از آنها شروع میشود، تمیز کنید. در صورت استفاده از پوشش بیمه کامل رنت کنیم هزینه اضافی را شامل می شود.

کالسکه نادری چیزی شبیه به کالسکه جادویی سیندرلا است: قاب پنجرههای طلایی رنگ که در ساخت آنها از طلا استفاده شده، طرح دو شیر شمشیر بهدست روی کالسکه و چرخهایی به بزرگی و همقد خود کالسکه. هنگامی که آب در داخل یک دیگ به دمای استفاده قرار گیرد، بسیار ساده و قابل فهم است. این مطلب ناشی از دمای زیاد داخل موتور است .

تقاضای زیاد مردم باعث شد که سرمایهگذاران خارجی به فکر ساخت کارخانههای اتومبیلسازی در ایران افتادند و مسیر جدیدی در صنعت خودروسازی کشور ایجاد شد. البته ممکن است این تعداد بهمرور زمان و علتهای مختلف کم یا زیاد شود. امروزه صندلی هایی بسیار انعطاف پذیر اما سبک و توخالی و با ضخامت کم و به روش نانو تولید شده اند که علاوه بر اینکه قیمت نسبتا بالاتری دارند اما بسیار سبک و با دوام تر نیز هستند. قبل از بررسی روش تقویت موتور خودرو بهتر است بگوییم که در زمینه تقویت موتور ماشین ۲ راهکار کلی می توان طی کرد.

ماشینسواریهای بلند مدت باعث تقویت باتری میشود، چرا که باعث می شود ماشین شما فرصت کافی برای شارژ کامل داشته باشد و دیرتر خراب شود. البته سرنوشت همین دو خودرو هم خیلی روشن نیست، یکی از این دو ماشین در مسیر دچار مشکل شد و به ایران نرسید؛ دومی هم در ترور نافرجام محمدعلی شاه در دوشان تپه منفجر شد و از بین رفت. بعضیها میگویند که اولین اتومبیلی که به ایران رسیده فورد کروکی کلاچی با تایرهای توپر بوده و عدهای هم فکر میکنند این دو اتومبیل، رنوی فرانسوی بودهاند. به خصوص در زمینه قیمت خودرو خارجی این امر از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید