چگونه قدرت موتور خودرو خود را افزایش دهیم؟

البته دقت کنید که موتور به عنوان اصلیترین قطعه ماشین کنترلی شما، گرانترین قطعه یدکی نیز محسوب میشود. دقت کنید که در هنگام خرید باتری، اندازه باتری جدید با باتری قدیمی یکسان باشد تا در هنگام نصب باتری دچار مشکل نشوید. از همین رو طبق معمول عملیات تیونینگ خودرو بـه صورت پلکانی انجام می شود تا مراحل مختلف این عملیات مکمل یک دیگر باشد. فشار باد تایرها بر اساس استانداردهای خاصی تنظیم می شود که خودروسازان در دفترچه راهنمای خودرو آن را اعلام می کنند.

مسیر خروج دود مقاومت کمتری داشته باشد؛ اگر مقاومت هوا یا برگشت آن وجود داشته باشد، فشار آن باعث تأخیر در خروج دود از محفظه سیلندر در مرحله تخلیه خواهد شد و درنتیجه قدرت موتور کاهش می-یابد. به گفته کارشناسان لاستیک، میزان فشار باد تایر برای خودروهای سواری بین ۳۰ تا ۳۵ PSi است.

سوپرشارژر قدرت خود را از طریق یک تسمه یا زنجیر از میل لنگ میگیرد، و با سرعتی برابر 50000 دور در دقیقه میچرخد (سریع تر از خود موتور ) تا هوا را وارد محفظه احتراق کند. برخی از افراد، علاقه زیادی دارند که رانندگی در حالت سرعت و قدرت شتاب گیری بیشتری را تجربه کنند. تغییر در این قسمت عملکرد موتور را به­صورت فوقالعادهای ارتقا می­دهد.

تخصص منصوری در زمینه های تقویت موتور، بهبود آیرودینامیک، به کارگیری رینگ های آلیاژی سبک وزن و ایجاد تغییر در داخل اتاق با استفاده از لوازم دست ساز است. تعویض مجموعه سرسیلندر نیاز به تغییر کامل سیستم سوخت رسانی (انژکتور و برنامه و یا تغییر کاربراتور) جهت تامین سوخت اضافی داشته و نیازمند مچ کردن پورت هاست. که برای کاهش وزن آن، می توانید آن را با یک چیب اسپرت تعویض کنید.

دیدگاهتان را بنویسید