چگونه موتور ماشین را تقویت کنیم؟

اگر کولر به مدت زیادی روشن نشود، روغن به خوبی در کمپرسور پخش نشده و روغن کاری انجام نمی شود. بنابراین هنگام تعویض روغن و فیلتر آن حواستان به فیلتر هوا نیز باشد و از تعمیرکار بخواهید این قطعه را نیز برایتان عوض کند. همانگونه که قبلا نیز بیان شد، علاوه بر تغییراتی که در داخل و ظاهر خودرو انجام میشود، موتور خودرو را نیز برای بالا رفتن شتاب و سرعت تغییر میدهند.

فیلتر برای ماشین نقش همان ریه های انسان را دارد. البته سبک کردن ماشین باید توسط افراد حرفه ای و با تجربه انجام شود تا مشکلی پیش نیاید. شاید دلیل این امر نیز تاثیر این دو قسمت در جذب کردن مردم است. بدین منظور خیلی از خودروهای مجهز به توربو شارژر و سوپر شارژر دارای اینترکولر نیز هستند.

اینترکولر یک مبدل حرارتی میانی است که دمای هوای متراکم شده را قبل از ورود به سیلندر کاهش می دهد. معمولاً در خودروهای معمولی، مسیر خروجی هوا از مبدل کاتالیست تا سپر عقب بسیار پیچدرپیچ طراحی میشود. برای رفع این مشکل می­توانید از این قطعه استفاده کنید تا در فاصله بین تعویض دندهها تا حدی از کاهش شتاب و سرعت­گیری جلوگیری کند.

قطعه­ی دیگری که برای تنفس بهتر خودرو در موتور ماشین قرار می­گیرد تراتل است. وظیفه اگزوز خروج گازهای حاصل از احتراق در موتور و بی صدا کردن آن جهت راهنمایی به عقب خودرو میباشد. امروز میخواهیم راهکار های افزایش شتاب خودرو به دو روش اتمسفریک و غیر اتمسفریک را به شما عزیزان آموزش دهیم و در دو بخش کلی اتمسفریک و غیر اتمسفریک در مورد آن گفتوگو کنیم.

تغییر چیپ ست ECU به مدل اسپرت، نقش مهمی در افزایش توان خودرو دارد. با این کار، میتوانید تغییر را حتی زیر پدال گازتان متوجه شوید. تغییر شمع­های معمولی با شمع­های سوزنی و ایردیوم می­تواند به احتراق درون سیلندرها کمک کند تا مقاومت کمتری دربرابر جرقه داشته باشند. تخلیه بیشتر این گازها هم به معنای وجود جای بیشتر برای هوا و بنزین است، و هوا و بنزین بیشتر هم یعنی قدرت بیشتر.

دیدگاهتان را بنویسید