12 روش برای بهتر شدن عملکرد خودرو

البته باید هزینه بالاتری برای سوخت خودرو بپردازید. البته تعویض قطعات مختلف بدنه برای همه افراد مقدور نیست و هزینه بر است. با هک شدن سیستم و غلبه بر تنظیمات کارخانه، این چیپ ست ها به کارایی بالا و عملکرد و تقویت قدرت موتور کمک میکنند. برای تقویت خودرو و افزایش شتاب آن، دو راه کلی اتمسفریک و غیر اتمسفریک وجود دارد. پیستون و شاتونهای مسابقهای که در ایران به آن پیستون و شاتون کله قندی، مشبک یا ریس هم گفته میشود، به دلیل ساختار متفاوت خود، باعث افزایش تراکم موتور خودرو میشوند و درنتیجه، شتاب خودرو افزایش مییابد. کندانسور سیستم تهویه هوای ماشین دقیقا در جلوی رادیاتور قرار دارد.

کم شدن روغن در سیستم سرمایشی خودرو سبب از کار افتادن این سیستم می شود. گاهی کولر خودش به شما می گوید که مشکلی در کار هست و باید در اسرع وقت به آن رسیدگی کنید! اگر فیلتر ماشینتان نو و تمیز است و موتور، هوای حسابی نوش جان میکند، پس سایر ترفندهایی که در ادامه مطلب میآید را به کار ببندید. در خودروهای اسپرت سعی می شود تا این مسیر حدالامکان صاف و بدون پیچ و تاب طی شود. این زمان معمولا در حدود 10000 کیلومتر مسافت یا یک سال استفاده است. در ادامه به پنج روش ساده و ارزان قیمت جهت بازیابی یا افزایش توان خودرو اشاره میکنیم.

وقتی میگویید میخواهید توان موتور را بالا ببرید، اولین چیزی که به شما میگویند این است که فیلتر هوا را عوض کنید. از اقداماتی که می توان برای سبک کردن خودرو انجام داد، می توان به تعویض میل لنگ و تعویض ترمزهای خودرو با ترمزهای روتاری اشاره کرد. وقتی هوای داخل سیلندر کافی نباشد، احتراق ناقص انجام می گیرد. در این مواقع خودرو خیلی گاز می خورد یا در آستانه خاموش شن قرار می گیرد. دنیایی که در آن تقریباً هیچ محدودیتی برای ارتقاء مشخصات خودرو وجود ندارد و همیشه میتوان اعدادی را افزایش یا گاهی کاهش داد.

کامپیوتر یا ECU خودرو از مهمترین قطعات خودروهای مدرن می باشد که حدودا همه ی رفتارها و حرکات خودرو را نظارت می کند. اگرچه تعویض کردن کامپیوتر ماشین، برنامهریزی و زمانبندی و میزان ترکیب بنزین و هوای آن را به هم میریزد، ولی قدرت ماشین را افزایش میدهد. ایسیو در خودرو، مانند سی پی یو در کامپیوتر عمل میکند. یکی از فاکتورهای مهم در میزان بازدهی موتور هوای ورودی آن می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید