12 روش برای بهتر شدن عملکرد خودرو

سوپرشارژر و توربو شارژر هر دو هوا را فشرده میکنند و به داخل محفظهی احتراق میفرستند. افرادی که به تیونینگ علاقه دارند، معتقد هستند تغییرات و تزئیناتی که داخل خودرو انجام میشود به خودروی آنها شخصیت میدهد. بسیاری از ما با شنیدن عبارت پراید، خودرویی معمولی، فاقد هرگونه جذابیت و نا امن را به یاد میآوریم که البته ذهنیتی صحیح در خصوص پراید استاندارد است. در فصول سرد سال براي پارک اتومبيل مکاني گرم پيدا کنيد. اگر نياز به باز کردن باتري بود ابتدا کابل منفي و سپس کابل مثبت آن را باز کنيد و موقع بست باتري برعکس عمل کنيد.

هر 1 ساعت به مدت 5 دقيقه کولر را خاموش کنيد تا دينام و باتري بازيابي شوند. سوییچ خودرو را در مرحله بسته (مرحله اول) و خاموش نگه دارید. نوعی تقویت کننده برق خودرو که موجب افزایش شتاب و کاهش مصرف سوخت می شود و از سوی دیگر یک قطعه مناسب کسانی هست که بروی خودرو سیستم و یا نورهای زنون بسته و برق زیادی را ازخودرو می کشند.

فوت کوزهگری این است که هوای خنک و تازه سنگینتر است و به این ترتیب هوای بیشتری به سیلندرها میرسد و با سوخت ترکیب میشود. آندسته از خودروهایی که از چرخ دنده های بزرگ بهره می برند، سوخت کمتری مصرف می کنند و شتاب کمتر و سرعت بیشتری دارند. بعد تو ایران میخواهید ماشین بسپارید به مکانیک های کم سواد و بی تجربه که یک عیب کوچک در ماشین را با تعویض همه قطعات تشخیص میدن. تو ایران تیونینگ فقط به ظاهر حالا بگو من سرسیلندر عوض کردم دنده فلایویل عوض کردم سوپاپاشو زیاد کردم و گیربکس و عوض کردم حجم موتورو بردم بالا.

هرچند تعویض کامپیوتر ماشین، ممکن است برنامهریزی و زمانبندی و میزان ترکیب بنزین و هوای آن را به هم بریزد، ولی قدرت ماشین را بالا می برد. علاوه بر نداشتن لرزش، شاسی ماشین باید به صورتی باشد که به بدنه ماشین نیز کم ترین میزان لرزش را انتقال بدهد. البته تغییر دادن نسبت دندهها به نوع استفادهای که از ماشین کنترلی خود میکنید بستگی دارد.

اگر باتري ماشينتان خالي شد به جاي هل دادن حتما از روش باتري به باتري استفاده کنيد. بهعنوان مثال اگر مايل به استفاده از لامپهاي پرنور يا سيستمهاي صوتي قدرتمند هستيد ديگر باتري قبلي جوابگو نخواهد بود و بايد باتري با توان بالاتر استفاده کنيد. یکی از موارد قابل توجه در مورد تایر باد لاستیک می باشد. با توجه به به نوع خودرو و وسيلههاي الکتريکي آن بايد باتري مناسب انتخاب کنيد تا فشار کمتري به آن وارد شود و مدت زمان بيشتري براي شما کار کند.

دیدگاهتان را بنویسید