12 روش برای بهتر شدن عملکرد خودرو

یکی از قطعات مهم در خودروهای امروزی قطعه ECU یا همان کامپیوتر خودرو می باشد که تقریبا اکثر رفتارهای خودرو را کنترل و تنظیم می کند. یکی از اقداماتی که برای افزایش شتاب ماشین از طریق تغییر در برنامه های ایسیو صورت می گیرد، تنظیم کنترل کننده دریچه گاز است.

برای این منظور کافی است یک فرچه یا مسواک را به آب و جوش شیرین آغشته کنید و قسمت های زنگ زده باتری را بسابید و پس از آن با یک دستمال نرم مرطوب آن را تمیز و خشمک کنید! شرکتهای خودروساز برای اینکه محصولاتی با حداقل آلایندگی مضر تولید کنند، موظف به استفاده از قطعهای با عنوان کاتالیزور یا مبدل کاتالیست در سیستم اگزوز خودرو شدند.

این سیستم ممکن است نسبت احتراق گاز، زمان بندی، ترمزهای ضد قفل و غیره را کنترل کند. یکی از مهم ترین علل مصرف زیاد بنزین و نیاز پیدا کردن موتور خودرو به تقویت، استفاده از بنزین با کیفیت پایین و عدد اکتان پایین است؛ این مشخصات همان بنزینی است که در داخل کشور وجود دارد. یکی از ترفندهای حرفهای افزایش سرعت ماشین کنترلی استفاده از بلبرینگ است. اما یکی از راه های ساده و جذاب تیونینگ می تواند استفاده از پلتفرم های آموزشی آنلاین باشد.

4- چراغ های خودرو را کنترل کنید! از این لحاظ اگر دقت کرده باشید در خودروهای مسابقه ای، راننده تا جای امکان با جداکردن صندلی شاگرد و صندلی عقب، سعی بر سبک کردن وزن خودرو را دارد. البته تعویض قطعات مختلف بدنه برای همه افراد مقدور نیست و هزینه بر است.

دیدگاهتان را بنویسید