12 روش برای بهتر شدن عملکرد خودرو

با برنامهریزی مجدد و یا تعویض ECU خودروی خود، زمانبندی سوپاپها، مخلوط سوخت و هوا و دیگر ورودیهای اسب بخار خودروی شما تغییر خواهد کرد. بااینوجود اگر مخلوط سوخت و هوا بیشتر متراکم شود به احتمال زیاد قبل از اینکه شمع جرقه بزند خودبهخود آتش گرفته و منفجر می شود. مسیر خروج دود مقاومت کمتری داشته باشد؛ اگر مقاومت هوا یا برگشت آن وجود داشته باشد، فشار آن باعث تأخیر در خروج دود از محفظه سیلندر در مرحله تخلیه خواهد شد و درنتیجه قدرت موتور کاهش می-یابد. هر دفعه که پیستون تغییر جهت می دهد، مقداری از انرژی صرف از بین بردن جابه جایی در یک مسیر می شود و این عمل دوباره تکرار می شود.

به این ترتیب با خرید ماشین کنترلی آفرود و نصب موتور براشلس روی آن، صاحب یک ماشین آرسی بسیار قدرتمندتر خواهید شد. توربوشارژها و سوپر شارژرها فشار هوای ورودی را تنظیم می کنند و سیلندر با هوای بیشتری پر می شود. با این حال هنگامی که موتور خود را با سوپرشارژر یا توربو تکمیل میکنید، میتوانید تفاوت چشمگیری در قدرت اسب بخار موتور خودرو ببینید. برای اطلاعات بیشتر با شماره تماسهای موجود در سایت تماس بگیرید. دقت کنید که در هنگام خرید باتری، اندازه باتری جدید با باتری قدیمی یکسان باشد تا در هنگام نصب باتری دچار مشکل نشوید. یکی دیگر از قسمتهایی که با تعویض آنها میتوان زیبایی و جذابیت بیشتری به ظاهر خودرو بخشید، تعویض چراغها است.

خوشبختانه در این موارد میتوان با ایجاد چند تغییر کوچک، سرعت ماشین آرسی را افزایش داد و هیجان استفاده از آنها را بیشتر کرد. چرخهایی با آج بلند چسبندگی بیشتری دارند و در سطوع لغزنده مانند گل ولای یا علف عملکرد بهتری نشان میدهند. اما به لحاظ فنی، این تجهیزات فقط تا زمانی که به طور صحیح مورد استفاده قرار بگیرند کارایی دارند.

برای اینکار باید پیچ و مهرههایی را که چرخها در جای خود قرار دارند باز کنید و چرخها را از محورها جدا کنید. درون بدنه ماشین دو چرخ دنده دایرهای شکل به هم پیوسته قرار دارند. بهطورکلی تقویت موتور ماشین بهمنظور افزایش میزان گشتاور و نیروی تولیدی موتور و یا اصلاح این دو مؤلفه است.

هرچند تعویض کامپیوتر ماشین، ممکن است برنامهریزی و زمانبندی و میزان ترکیب بنزین و هوای آن را به هم بریزد، ولی قدرت ماشین را بالا می برد. این نوع لوله های اگزوز دارای مبدل کاتالیزور ارتقاء یافته می باشند و هم چنین به دلیل بیشتر بودن قطر آن ها باعث افزایش قدرت موتور خودرو می شوند. نکته جالب این است که سرعت چرخش سوپرشارژر به 50,000 دور در دقیقه میرسد که از 3 برابرِ حداکثر سرعت چرخش توربو شارژر هم بیشتر است. سنگین بودن فلایویل باعث می شود که سرعت پیشرانه به سختی تغییر کند و این عامل باعث می شود در دور پایین به دلیل اینرسی ذخیره شده در فلایویل پیشرانه چرخش ایده آلش را بدون خاموش شدن حفظ کند.

دیدگاهتان را بنویسید